Якщо ти зайшов на цю сторінку, то ти напевно вже вирішив подавати документи у ІПСА! Тому спершу хочеться привітати тебе з цим чудовим вибором!

 

В першу чергу тобі треба ознайомитись зі спеціальностями (якщо ти цього ше не зробив) та зайвий раз уточнити, що ти бажаєш бачити у своєму дипломі про вищу освіту та які для цього сертифікати ЗНО ти повинен мати. Зробити це можна на сторінці Все для абітурієнта > Напрями підготовки.

 

Тепер, коли ти переглянув сторінку "Напрями підготовки" і знову повернувся сюди, тобі потрібно дізнатись власне правила прийому. Ці правила детально розписані на офіційному сайті Київського Політехнічного Інституту, і тобі обов’язково треба буде почитати статтю "Правила прийому в КПІ 2012", якщо з’являється потреба уточнити певні деталі (при вступі треба бути не менш уважним, ніж на ЗНО!).

 

Але зараз тобі треба розібратись з основною інформацією, яку можна звести до трьох питань: "Що?", "Де?", "Коли?" (як в назві інтелектуальної гри).

Для початку розберемось із термінами вступної кампанії. Вони загальні для всього КПІ і дуже наочно представлені у наступній таблиці:

 

 

Тепер ти спланував, який день тобі потрібно звільнити для того, щоб зробити один з найважливіших кроків у твоєму житті. Що ж далі?

А далі тобі потрібно в обраний день прийти до приймальної комісії, яка знаходиться на кампусі КПІ в корпусі №16, розташування і фотографії якого можна побачити на інтерактивній карті КПІ (розібратись, як доїхати до самого КПІ можна на цій сторінці).

          - Капітане очевидність, а як же я зрозумію, де вхід до приймальної комісії?!

          - Тобі потрібно буде знайти двері, над якими висить величезний напис "Приймальна комісія", друже!

Для кожного факультету і інституту КПІ в приміщенні приймальної комісії буде виділено окремий кабінет, номер якого для ІПСА буде повідомлено при вході до будівлі (будь уважним, читай усі оголошення!).

Може статись і таке (дуже вірогідно), що приймальна комісія ІПСА буде розташована не в корпусі №16. Але в такому разі не потрібно панікувати! Біля приймальної комісії будуть сотні вказівників і підказок, куди саме йти майбутньому ІПСАшнику (шукай підказки на оголошеннях на корпусі №16 або питай у студентів-волонтерів, які там обов’язково будуть вештатись).

ПРО ВСЯК ВИПАДОК ЗАХОПИ ІЗ СОБОЮ НАДРУКОВАНУ МАПУ ТЕРИТОРІЇ КПІ АБО СКИНЬ ЇЇ СОБІ НА ЕЛЕКТРОННИЙ ПРИСТРІЙ, ЯКИЙ МАТИМЕШ З СОБОЮ (ноутбук, смартфон, планшет і т.п.)

 

Приймальна комісія КПІ працює не цілодобово (сподіваюсь ти не здивувався, почувши цю новину). Прийти можна за таким графіком:

 

Та-а-а-а-а-ак.. З часом і місцем розібрались. Поїхали далі.

За гарні очі у найкращий ВНЗ країни тебе не візьмуть, тому при собі треба мати ще ряд документів та довідок, що засвідчуватимуть твою особу та успішність попередніх етапів навчання. А саме:

  • документ державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ (він же атестат), і додаток до нього, за особистим вибором оригінали або копії;
  • сертифікат (сертифікати) Українського центру оцінювання якості освіти (він же сертифікат ЗНО), за особистим  вибором оригінали або копії;
  • копію документа, що посвідчує особу та громадянство (він же паспорт, або свідотство про народження за відсутності першого);
  • медичну довідку за формою 086-о або її копію;
  • шість кольорових фотокарток розміром 3 х 4 см;
  • два поштові конверти з марками (такі, шоб до твого дому дійшли з радісною звісткою про твоє зарахування);
  • копію ідентифікаційного коду.

Увага! Навіть якщо ти подаєш копії документів (це в випадку, якщо ти подаєш документи до декількох ВНЗ/факультетів/інститутів), при їх поданні ти мусиш мати з собою і пред’явити наступні оригінали:

  • документ державного зразка про  раніше  здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний)  рівень, на основі якого здійснюється вступ (він же атестат),  і додаток до нього;
  • сертифікат (сертифікати) Українського центру оцінювання якості освіти (він же сертифікат ЗНО);
  • медичну довідку за формою 086-о;
  • документ, що посвідчує особу та громадянство (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, свідоцтво про народження - для осіб, які за віком не мають паспорта, або інший документ, який засвідчує особу і громадянство).

І ще раз увага! Військовозобов’язані (вони ж хлопці) повині мати оригінал і копію приписного свідотства або військового квитка.

 

- Додаткових балів мені!

Без проблем! Вони нараховуються призерам (особам, нагородженим дипломами I - III ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів та призерам (особам, нагородженим дипломами I - III ступенів) III етапу Всеукраїнських конкурсів - захистів  науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої  академії  наук  України. Але не варто вимагати балів в приймальній комісії ІПСА, якшо ти найкращий в країні знавець історії України або світової літератури xD В нас приймальна комісія дуже перебірлива! Їм, бачте, подавай дипломи з фізики, математики, інформатики або інформаційних технологій.

  • особам,  нагородженим дипломами  I ступеня – 50 балів;
  • особам,  нагородженим дипломами  IІ ступеня – 40 балів;
  • особам, нагородженим дипломами  IІІ ступеня – 30 балів.

Ще 20 балів отримай, якщо закінчив довузівську підготовку ІПСА.

Ні, довузівська підготовка КНУ ім.Шевченка не підходить.

Ні, курси Факультету Соціології та Права КПІ також не підходять.

 

Можна також отримати право на позаконкурсний або позачерговий вступ, маючи документ, що засвідчує певну пільгу (докладніше читай у правилах в розділах 9 та 10).

 

Ну, ось наче і все. В процесі подачі документів тобі також допомагатимуть і консультуватимуть студенти-волонтери та співробітники приймальної комісії. Після всього цього виснажливого процесу вступу ти слідкуватимеш за своєю позицією у рейтингу на сайті vstup.info і чекатимеш наказу про зарахування, а потім принесеш оригінали своїх документів, якщо подавав копії, та отримаєш подальші інструкції щодо вступу. Але на цьому етапі все найскладніше буде позаду і ти вже зможеш радіти і хизуватись перед друзями, що ти навчаєшся в Навчально-науковому комплексі "Інститут прикладного системного аналізу" Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут", чого тобі щиро бажаю! Успіхів!