Навчально-науковий комплекс

"Інститут прикладного системного аналізу"
                                                 Національного технічного університету України

                                                                     "Київський політехнічний інститут"







Навчально-науковий комплекс "Інститут прикладного системного аналізу" Міністерства освіти і науки України та Національної академії наук України, який діє в структурі Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" і має IV рівень акредитації, створений в 1997 р. за Постановою Кабінету Міністрів України на базі Науково-дослідного інституту прикладного системного аналізу НАН України і Міносвіти України та кафедри математичних методів системного аналізу НТУУ "КПІ".  Це пов’язано з організацією в Україні цілеспрямованих наукових досліджень, проведенням і координацією науково-технічної та освітньої діяльності в галузі прикладного системного аналізу, новітніх інформаційних технологій та комп’ютерних наук.








НАУКОВІ ВІДДІЛИ ННК "ІПСА":

Відділ чисельних методів оптимізації увійшов в склад Інституту при його створенні. Завідувач відділу доктор фізико-математичних наук, професор В.В. Остапенко.

Відділ математичних методів системного аналізу був заснований в Інституті прикладного системного аналізу в 1996 р. під керівництвом академіка М.З. Згуровського з метою проведення фундаментальних та прикладних досліджень у сфері системного аналізу.

Відділ прикладного нелінійного аналізу створено в 1996 р. в Інституті прикладного системного аналізу. Керівником відділу стає член-кореспондент НАНУ В.С. Мельник. Основний напрямок досліджень теорія управління випадковими процесами та її застосування в хімічній та оборонній техніці. Завідуючий відділом —доктор фізико-математичних наук, професор О.С. Макаренко

Відділ інформаційних ресурсів (ІНФОРЕС) увійшов до складу ННК «ІПСА» у 2007 р. Відділ проводить фундаментальні і прикладні дослідження з математичного забезпечення комп’ютерного проектування. Керівник доктор технічних наук, професор А.І. Петренко.

 

 

 

НАВЧАЛЬНІ ПІДРОЗДІЛИ ННК "ІПСА":

Кафедра математичних методів системного аналізу (ММСА), яка входить до складу Інституту, створена в КПІ в 1988 р. за ініціативою академіків В.С. Михалевича та Ю.Л. Далецького. Завідувачем кафедри є академік НАН України М.З. Згуровський. У грудні 1990 р. на базі науково-дослідного сектору кафедри ММСА був створений Науково-дослідний інститут міждисциплінарних досліджень (НДІМД). Напрямок діяльності НДІМД проведення широкомасштабних пошукових і фундаментальних досліджень міждисциплінарного характеру в таких наукових напрямках: математичні, физико-хімічні і інженерні методи охорони навколишнього середовища; системи штучного інтелекту; теорія фракталів і її застосування в фізиці, хімії, матеріалознавстві; теорія катастроф і біфуркація, синергетика і «хаос» та ін.

В 2007 р. до складу ННК «ІПСА» увійшли кафедра систем автоматизованого проектування (САПР) та науково-дослідний інститут інформаційних ресурсів «ІНФОРЕС», що плідно працювали на факультеті електроніки НТУУ «КПІ». Кафедра САПР з 1985 р. розпочала під керівництвом завідуючого професора А.І. Петренка підготовку фахівців з нової спеціальності «Системи автоматизованого проектування», назва якої потім була замінена відповідно до міжнародної практики на «Інформаційні технології в проектуванні».


 

 

В ІПСА видається міжнародний науковий журнал “Системний аналіз та інформаційні технології”, що є фаховим з ряду спеціальностей, затверджених ВАК України. Проведення фундаментальних та прикладних досліджень здійснюється в тісному зв’язку з навчальним процесом. Результати наукових розробок безпосередньо впроваджуються в навчальний процес.

На цей час в ІПСА працюють: 1 дійсний член і 1 член-кореспондент Національної академії наук України та 2 дійсні члени Міжнародної академії наук Вищої школи, 22 доктори наук і 38 кандидатів наук. В ІПСА навчаються 32 аспіранти.

Навчально-науковий комплекс готує фахівців з інформаційних технологій, системного аналізу та інтелектуальних систем прийняття рішень, які здатні проектувати, створювати та експлуатувати комп’ютерні системи для аналізу, передбачення, прогнозування і управління динамічними процесами у макроекономічних, технічних, фізичних, екологічних і фінансових складних системах.

Випускники працюють системними аналітиками, керівниками розробок інформаційних систем, менеджерами проектів, інженерами з комп’ютерних систем і мереж у державних і комерційних (наукових і виробничих) установах, банках і на біржах в Україні та за кордоном.